Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 kwietnia 2010

Lech Kaczyński honorowym obywatelem Warszawy

Prezydent Lech Kaczyński otrzymał pośmiertnie tytuł honorowego obywatela Warszawy. Uchwałę w tej sprawie podjęli w czwartek stołeczni radni.

 

We wniosku o nadanie honorowego obywatelstwa prezydentowi Kaczyńskiemu, jaki w poniedziałek przygotowany został przez radnych wszystkich klubów, podkreślono, że był on wzorowym mężem stanu i patriotą, który do końca pozostał wierny swoim ideałom ujawnienia prawdziwej historii Narodu Polskiego.

 

Przypomniano także, że jako prezydent stolicy (w latach 2002 - 2005) doprowadził do otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Przyznanie Lechowi Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa Warszawy to honor dla wszystkich, którzy polegli z prezydentem - powiedział Podsekretarz Stanu Andrzej Duda.

 

Minister Duda, który odebrał odznakę i akt nadania honorowego obywatelstwa podkreślał, że Lech Kaczyński wielokrotnie okazywał swoje przywiązanie do Warszawy, nawet, gdy mieszkał w Trójmieście. "Pan prezydent był warszawiakiem, jest warszawiakiem i będzie warszawiakiem, niezależnie od tego, gdzie będzie przebywał" - powiedział minister Duda.

 

Tytułem zasłużonych dla Warszawy zostali wyróżnieni m.in. szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak i sekretarz stanu Paweł Wypych, którzy także zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

 

 

(PAP)

 

 

Poleć znajomemu