przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 18 kwietnia 2010

Międzynarodowe delegacje złożyły kondolencje rodzinie i członkom polskich władz

Po ceremonii żałobnej na Wawelu członkowie oficjalnych delegacji złożyli w niedzielę na dziedzińcu zamku kondolencje rodzinie Pary Prezydenckiej i członkom polskich władz.

 

Kondolencje odbierała najbliższa rodzina Lecha i Marii Kaczyńskich - córka Marta, wnuczka Ewa i brat prezydenta Jarosław. Władze polskie reprezentowali marszałkowie Sejmu i Senatu - Bronisław Komorowski i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zobacz także: Uroczystości pogrzebowe w Krakowie

 

Jako pierwsi kondolencje złożyli: prezydent Rumunii Traian Basescu oraz przedstawiciele Niemiec - prezydent Horst Koehler i szef dyplomacji Guido Westerwelle.

 

Wyrazy współczucia kierowali też m.in. prezydent Czech Vaclav Klaus, prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz przedstawiciele innych delegacji przybyłych na uroczystości pogrzebowe.

 

Po złożeniu kondolencji każda z osób wpisywała się do księgi kondolencyjnej. Po złożeniu kondolencji dla delegacji przewidziano poczęstunek na Zamku Królewskim na Wawelu.

 

Po opuszczeniu Wzgórza Wawelskiego przez oficjalne delegacje, wszyscy uczestniczący w pogrzebie przez cały wieczór i noc będą mogli wejść na Wawel, by również udać się do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i złożyć hołd Parze Prezydenckiej.

 

(PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.