Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 maja 2009

Lech Kaczyński na audiencji u Benedykta XVI

  |   - Panie Prezydencie, witam, dziękuję panu za wizytę - powiedział witając Prezydenta Benedykt XVI. (fot. PAP/Jacek Turczyk) Rozmowa w cztery oczy Prezydenta z papieżem trwała ponad kwadrans (fot. PAP/Jacek Turczyk) Para prezydencka, polska delegacja i ambasador Polski w Rzymie Hanna Suchocka na pamiątkowym zdjęciu z Benedyktem XVI (fot. PAP/Jacek Turczyk) Podczas wizyty w Watykanie Prezydentowi towarzyszyła Maria Kaczyńska (fot. PAP/Jacek Turczyk) Podczas audiencji doszło do wymiany upominków. Prezydent podarował Benedyktowi XVI "Psałterz Floriański" z XIV wieku, napisany po łacinie, po polsku i niemiecku. Papież podarował Lechowi Kaczyńskiemu złoty medal swego pontyfikatu. (f

- Panie Prezydencie, witam, dziękuję panu za wizytę - powiedział witając Prezydenta Benedykt XVI. Przypomniał również, że w poniedziałek przypada 89. rocznica urodzin Jana Pawła II.
Podczas audiencji doszło do wymiany upominków. Prezydent podarował Benedyktowi XVI faksymile "Psałterza Floriańskiego" z XIV wieku, napisanego po łacinie, po polsku i niemiecku. Papież podarował Lechowi Kaczyńskiemu złoty medal swego pontyfikatu. 

Lech Kaczyński zaprosił  papieża do złożenia w Polsce kolejnej wizyty "w każdym korzystnym dla siebie terminie".

Prezydentowi towarzyszyła żona Maria.

Do pierwszej audiencji pary prezydenckiej u Benedykta XVI doszło w styczniu 2006 roku - kiedy to Prezydent udał się ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną właśnie do Watykanu i Włoch.

W maju 2006 roku Prezydent spotkał się z papieżem podczas pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Papież złożył wówczas wizytę w Pałacu Prezydenckim.

W kwietniu 2007 roku Lech Kaczyński brał udział w ceremonii zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Również przy tej okazji doszło do spotkania z Benedyktem XVI.

Z kolei w czerwcu 2007 roku po uroczystości kanonizacji bł. Szymona z Lipnicy Benedykt XVI przyjął Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu