Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Okażmy solidarność

Tragedia w kopalni "Halemba" wstrząsnęła całą Polską. Łączę się w bólu i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar. Pragnę złożyć im wszystkim wyrazy najgłębszego współczucia. Chcę także podziękować ratownikom, którzy z narażeniem życia, w skrajnie trudnych warunkach, starali się dotrzeć do górników odciętych przez wybuch. Poświęcenie ratowników podtrzymywało w nas iskierkę nadziei, że jednak nie wszyscy zginęli, że wśród zasypanych są osoby, które przeżyły wybuch. Dziś wiemy już, że bilans katastrofy jest niezwykle tragiczny - zginęło 23 górników.

Uznanie należy się również ludziom, którzy nieśli pomoc krewnym i bliskim zasypanych. Wsparcie ze strony psychologów i duchownych jest w takich sytuacjach nieocenione, daje nadzieję i siłę przetrwania najcięższych chwil.

Od wczoraj do soboty włącznie w całej Polsce obowiązuje żałoba narodowa. W tragicznych chwilach Polacy umieją okazać współczucie i duchową łączność z poszkodowanymi - nie trzeba o to apelować. Jestem przekonany, że również w obliczu tej tragedii okażemy wszyscy solidarność z rodzinami ofiar.
Poleć znajomemu