Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Życzenia noworoczne Prezydenta RP

"Szanowni Państwo,

Rok 2006 jest już za nami. Dla polskiej gospodarki i przedsiębiorców działających w naszym kraju był to rok bardzo dobry, można powiedzieć – wyjątkowy na tle lat ostatnich. Wzrost nakładów inwestycyjnych w sektorze przedsiębiorstw sięgnął 20 procent, wzrost gospodarczy przekroczył znacznie 5 procent, liczba bezrobotnych zmniejszyła się prawie o pół miliona osób. Takie wskaźniki cieszą i dają nadzieję, że rok, który właśnie się rozpoczyna, będzie co najmniej równie dobry.

Na perspektywy rozwoju polskiej gospodarki optymistycznie patrzą również zagraniczni inwestorzy. Polska jest coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców z Europy i spoza niej jako lokalizacja dużych zakładów przemysłowych. To zaufanie przekłada się na nowe miejsca pracy. Polska dobrze wykorzystuje szansę rozwoju, którą dało jej przystąpienie do Unii Europejskiej.

Życzę Polsce i Polakom, by nowy, 2007 rok był rokiem dobrobytu odczuwalnego przez wszystkich obywateli – by nadal trwała dobra passa naszej gospodarki. Zagranicznym przedsiębiorcom działającym na polskim rynku życzę, by wyniki inwestycyjne przekonały ich, że inwestując w Polsce dokonali wyboru najlepszego z możliwych."
Poleć znajomemu