przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Poniedziałek, 11 listopada 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości [PL/ENG]

– Jesteśmy Polakami, bośmy wyrośli z tej ziemi, niezależnie od tego, jakiej narodowości jesteśmy; jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska i gdy mieszka w nas tradycja polskości – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.  
1 2 3 4 5

Aktualności

Środa, 13 listopada 2019

Pierwsza Dama: Osoby z niepełnosprawnościami powinny być postrzegane przez pryzmat swoich możliwości

W środę na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez PFRON. W wydarzeniu połączonym z wernisażem prac wzięła udział Agata Kornhauser-Duda. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu RP [PL/ENG]

– Polska jest jedna i proszę, żebyście Państwo zawsze o tym pamiętali – apelował do nowo wybranych posłów Prezydent podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Po południu Andrzej Duda otworzył posiedzenie Senatu X kadencji. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej. – To był bardzo ważny czas dla Polski – podsumował Prezydent, dziękując rządowi za służbę dla Rzeczypospolitej. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Orędzie Prezydenta na pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji

Proszę, żeby język debaty nie był radykalny, żeby język debaty był językiem szacunku – apelował Prezydent podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji. – Chciałbym, żeby ocena pracy Wysokiej Izby w polskim społeczeństwie rosła – zaznaczył. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Prezydent w Senacie: Wierzę, że to będzie dobra kadencja

Myślę, że będzie to Senat ważny, niewykluczone, że będzie to Senat trudny; nie ma tutaj dzisiaj jednoznacznej większości – mówił Andrzej Duda, otwierając pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Awanse generalskie w Siłach Zbrojnych RP

Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda mianował dziewięciu oficerów Wojska Polskiego na stopnie generalskie. W Pałacu Prezydenckim wręczył im akty mianowania. 
Poniedziałek, 11 listopada 2019

Prezydent: Jesteśmy Polakami i obowiązki mamy polskie. Od prawa do lewa [PL/ENG]

– Niech to będzie lekcja dla nas i dla następnych pokoleń, że Polska najlepiej się rozwija i jest najsilniejsza, gdy rozumiemy, że najważniejsze sprawy polskie musimy prowadzić wspólnie – mówił Prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 11 listopada 2019

Odznaczenia dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Ordery Orła Białego odebrali Andrzej Nowak oraz Grażyna Świątecka. 
Poniedziałek, 11 listopada 2019

11 listopada otwarty m.in. Belweder

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zwiedzającym udostępnione były: Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim, sale reprezentacyjne w Rezydencji Prezydenta RP Belweder oraz Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku. 
Prezydent.pl w YouTube

Wideo

Prezydent.pl na flickr

GaleriaOpuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.