| | |
A | A | A
Poniedziałek, 28 września 2015

Petycja w sprawie uregulowania sytuacji prawnej osób wykonujących zawody medyczne

 

Petycja w sprawie uregulowania sytuacji prawnej osób wykonujących zawody medyczne: fizjoterapeuty, ratownika medycznego, radiologa, diagnosty, masażysty, dietetyka, elektroradiologa, techników analityki medycznej, pracowników farmacji. Wnoszący petycję apelują o równe traktowanie w zakresie warunków pracy i płacy przedstawicieli wszystkich grup zawodowych zatrudnionych w ochronie zdrowia.


W odpowiedzi na prośbę wyrażoną w petycji 14 października br. w siedzibie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w ramach pracy Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich odbyło się spotkanie dotyczące skierowanej do podpisu Pana Prezydenta ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty. W spotkaniu tym z udziałem ministra Wojciecha Kolarskiego, wzięli między innymi udział przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii jak również Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

 


Oprócz wskazanej petycji, do Kancelarii wpłynęło ok. 4000 apeli o podpisanie ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty. 26 października 2015 roku Prezydent podpisał ww. ustawę.

 

Wnoszący petycję: brak zgody na ujawnienie danych osobowych (nazwy) podmiotu wnoszącego lub podmiotu w interesie którego petycja jest składana.

Poleć znajomemu

Informacja o publikacji dokumentu

Data publikacji: 28-09-2015
Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Łukaszewicz
Data ostatniej modyfikacji: 01-12-2015
Osoba modyfikująca: Paweł Łukaszewicz