| | |
A | A | A
Środa, 24 lutego 2016

Akcja "Wyklęci-Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom"

24 lutego 2016 roku Minister Wojciech Kolarski Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odebrał petycję dotyczącą wydobycia, zidentyfikowania i godnego upamiętnienia Bohaterów Polskiego Podziemia Niepodległościowego spoczywających w dołach śmierci na terenie Cmentarza Powązkowskiego. Przez ponad rok, wolontariusze akcji zebrali 80 716 podpisów.


W spotkaniu z Panem Ministrem uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Łączka z Warszawy, Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa oraz Fundacji Niepodległości z Lublina, którzy prowadzili akcję zbierania podpisów pod petycją.


W odpowiedzi na postulaty przedstawione w petycji Pan Minister wskazał, że Wojewoda Mazowiecki, który powołał zespół do spraw ekshumacji zwłok i szczątków osób pochowanych w kwaterze Ł i ŁII na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie będzie sukcesywnie informował Kancelarię Prezydenta RP o stanie prowadzonych prac.


Jednocześnie Minister podkreślił, że godne upamiętnienie niezłomnych bohaterów to ważna sprawa narodowa, nad jej formą trwają rozmowy.

Poleć znajomemu

Informacja o publikacji dokumentu

Data publikacji: 24-02-2016
Osoba udostępniająca na stronie: Paweł Łukaszewicz
Data ostatniej modyfikacji: 03-03-2016
Osoba modyfikująca: Paweł Łukaszewicz