| | |
A | A | A
Czwartek, 23 czerwca 2016

Petycja wielokrotna

23 czerwca 2016 roku uczestnicy manifestacji pod hasłem: "DZIEŃ OJCA Z DZIECKIEM", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dzielny Ojciec.PL, złożyli na ręce przedstawicieli Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich petycję zatytułowaną „Stop przemocy sądów rodzinnych wobec dzieci”.


Wnoszący uważają, że dokonanie wskazanych w petycji zmian w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego zapewni możliwość sprawowania przez rodziców opieki naprzemiennej nad dzieckiem.


Do 4 sierpnia 2016 roku – w ramach zorganizowanej akcji społecznej – do Kancelaria Prezydenta RP wpłynęło 408 takich petycji.


Z informacji umieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że do tego resortu również wpłynęły petycje wielokrotne nazwane – „Stop przemocy sądów rodzinnych wobec dzieci”. Z uwagi, iż poruszone w petycji kwestie są w polu zainteresowania Ministerstwa, Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich poinformowało ww. resort o składanych do Prezydenta RP w tej samej sprawie petycjach oraz zwróciło się z prośbą o poinformowanie Kancelarii Prezydenta RP o podjętych przez Ministerstwo działaniach i zajętym stanowisku.

Poleć znajomemu

Informacja o publikacji dokumentu

Data publikacji: 23-06-2016
Osoba udostępniająca na stronie: Katarzyna Pawlak
Data ostatniej modyfikacji: 10-08-2016
Osoba modyfikująca: Katarzyna Pawlak