| | |
A | A | A
Środa, 16 listopada 2016

Petycja dotycząca Zasad techniki prawodawczej

Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich poinformowało wnoszącego o zapoznaniu się z wyrażanymi w petycji postulatami. 
Czwartek, 10 listopada 2016

Petycja wielokrotna

Do KPRP wpłynęło kilka e-maili i listów władz samorządowych, a także petycja od mieszkańców gminy Suszec oraz przedstawicieli pracowników Kopalni Węgla Kamiennego „Krupiński” w sprawie przekazania kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 
Poniedziałek, 31 października 2016

Petycja zawierająca apel o niezwłoczne uchwalenie ustawy podnoszącej wysokość kwoty wolnej od podatku

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że: „(…) poniesienie kwoty wolnej do 6,6 tys. zł, to pierwszy krok do pełnej realizacji obietnicy złożonej w wyborach”. 
Poniedziałek, 31 października 2016

Petycja w sprawie procedowanej w Sejmie RP ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy- Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej

Piszący uważają, że uregulowania prawne uchwalone 21 października br. przez Sejm RP , wnoszące zmiany w Prawie lotniczym spowodują, że 2000 wyspecjalizowanych pracowników ochrony bezpieczeństwa na lotniskach straci pracę w Polsce. 
Poniedziałek, 31 października 2016

Petycja w sprawie procedowanej w Sejmie RP ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej

Wnioskujący zauważa, że ustawa - Przepisy wprowadzające ustawę o KAS nie zawiera przepisu gwarantującego funkcjonariuszom celnym posiadającym stopień oficerski nadany im przez Prezydenta RP zachowania dotychczasowego statusu. 
Poniedziałek, 24 października 2016

Petycja wielokrotna

Wnoszący petycje uważają, że ustawa z 20 maja 2016 roku o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych została uchwalona w sprzeczności z zasadą przyzwoitej legislacji, wywodzonej z treści art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. 
Środa, 12 października 2016

Petycja w sprawie zmiany Konstytucji przez zastąpienie w całym tekście dokumentu słów Rzeczypospolita Polska słowem Polska

Biuro Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich poinformowało wnoszącego o zapoznaniu się z wyrażanymi w petycji propozycjami. 
Wtorek, 11 października 2016

Apel o skierowanie przez Prezydenta RP wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku o Trybunale Konstytucyjnym

Petycja została przekazana w celu rozpatrzenia do Biura Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP. 
POPRZEDNIA 1234567  
Poleć znajomemu