| | |
A | A | A
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Protest w związku z wypowiedziami Minister Edukacji Narodowej i Prezesa IPN

Protest w związku z wypowiedziami Min. Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej o sprawach pogromu kieleckiego oraz kandydata na Prezesa - obecnie Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - dra Jarosława Szarka o bezpośrednich wykonawcach mordu na Żydach w Jedwabnem 
Piątek, 29 lipca 2016

Petycja w sprawie zmiany słów hymnu Rzeczypospolitej Polskiej

Autor petycji proponuje ogłoszenie konkursu na nową lirykę hymnu. W tej samej sprawie piszący zwracał się już do Prezydenta RP w 2010 roku, w załączeniu przesyła tamten list, w którym przedstawia swoją propozycję nowych słów hymnu. 
Wtorek, 26 lipca 2016

Petycja w sprawie uregulowań dotyczących tzw. elektronicznych papierosów

Stowarzyszenie Użytkowników Elektronicznych Papierosów „WAPER” apeluje o skierowanie przez Prezydenta RP do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. 
Wtorek, 26 lipca 2016

Petycja w sprawie wyrobów tytoniowych

Wnoszący postulują o skierowanie przez Prezydenta RP do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk sejmowy 432) w celu zbadania zgodności jej treści z Konstytucją RP 
Czwartek, 30 czerwca 2016

Petycja w sprawie zmian w Konstytucji

Autor petycji przedstawił postulaty szeregu zmian w Konstytucji z 1997 roku (m.in. umożliwiających zrzeczenie się obywatelstwa PL bez konieczności uzyskiwania zgody Prezydenta RP; zwoływanie referendum ogólnokrajowego z inicjatywy 100 000 obywateli). 
Czwartek, 23 czerwca 2016

Petycja wielokrotna

Wnoszący uważają, że dokonanie wskazanych w petycji zmian w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz Kodeksu postępowania cywilnego zapewni możliwość sprawowania przez rodziców opieki naprzemiennej nad dzieckiem. 
Środa, 1 czerwca 2016

Akcja „Niedziela dla Rodziny”

1 czerwca 2016 roku Minister Wojciech Kolarski Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odebrał petycję dotyczącą zainicjowania prac nad projektem ustawy mającej na celu ograniczenie pracy w niedzielę, przede wszystkim w handlu. 
Wtorek, 31 maja 2016

Petycja wielokrotna

Od 31 maja 2016 roku do KPRP zaczęły napływać jednobrzmiące apele o podjęcie przez Prezydenta RP wszelkich działań zmierzających do wznowienia przerwanej odbudowy Pałacu Saskiego i Pałacu Brühla przy placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. 
POPRZEDNIA 1234567  
Poleć znajomemu