| | |
A | A | A
Wtorek, 29 sierpnia 2017

Petycja w sprawie obywatelskich ustaw

Apele do Prezydenta RP o podjęcie inicjatywy legislacyjnej zmierzającej do nowelizacji ustawy z dnia 24 czerwca 1999 roku o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli. Wnoszący m.in. postulują wprowadzenie ułatwień w zbiórce 100 tysięcy podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw. 

 

W ramach kampanii pod hasłem „Obywatele Decydują” zebrano 223 688 podpisów pod petycją w tej sprawie.

 

29 sierpnia 2017 roku inicjatorzy akcji złożyli na ręce przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP wstępną koncepcję projektu nowelizacji ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli oraz podpisy osób popierających tę inicjatywę.

 

Złożony projekt został poddany w Kancelarii Prezydenta RP wstępnej ocenie.

 

21 listopada 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w sprawie ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, na której reprezentanci Kancelarii przedstawili uwagi do zgłoszonego przez grupę inicjatywną projektu. Kancelaria czeka na stanowisko autorów petycji, uwzgledniające zgłoszone uwagi i zastrzeżenia.

 

Wnoszący petycję: brak zgody na ujawnienie danych osobowych (nazwy) podmiotu wnoszącego lub podmiotu w interesie którego petycja jest składana.

Poleć znajomemu

Informacja o publikacji dokumentu

Data publikacji: 29-08-2017
Osoba udostępniająca na stronie: Katarzyna Pawlak
Data ostatniej modyfikacji: 16-02-2018
Osoba modyfikująca: Beata Zubowicz