| | |
A | A | A
Czwartek, 13 kwietnia 2017

Apel o wycofanie przez Prezydenta RP z Sejmu projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki.

25 marca 2017 roku uczestnicy manifestacji zorganizowanej m.in. przez Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu” przekazali przedstawicielom Kancelarii Prezydenta RP apel o wycofanie z Sejmu prezydenckiego projektu ustawy o zwrocie niektórych świadczeń wynikających z umów kredytu i pożyczki.

 

Po spotkaniu i rozmowach z protestującymi na prezydenckiej stronie internetowej został opublikowany komunikat zawierający stanowisko Kancelarii Prezydenta RP w zgłaszanych przez Stowarzyszenie sprawach, link: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,545,stanowisko-kancelarii-rp-po-protescie-zorganizowanym-przez-stowarzyszenie-stop-bankowemu-bezprawiu-przed-palacem-prezydenckim-w-warszawie.html .

 

Ponadto 11 kwietnia 2017 r. minister Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”, aby omówić bieżące działania Kancelarii Prezydenta RP w zakresie rozwiązania kryzysu na rynku kredytów odnoszonych do walut obcych, a także aby zapoznać się z oczekiwaniami strony społecznej odnośnie procedowanego obecnie w Sejmie prezydenckiego projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki , tzw. „ustawy spreadowej”.

 

Komunikat o tym spotkaniu został także zamieszczony na prezydenckiej stronie internetowej.

 

Minister przypomniał, że wejście w życie ustawy „spreadowej” będzie pierwszym krokiem w procesie przywracania równości stron umów kredytowych. Kolejnymi, zgodnie z zapowiedzią, będą działania rekomendowane przez Komitet Stabilności Finansowej.

 

Minister Mucha zapewnił o ciągłej gotowości Kancelarii Prezydenta RP do dialogu w sprawie możliwych form wsparcia kredytobiorców.

Poleć znajomemu

Informacja o publikacji dokumentu

Data publikacji: 13-04-2017
Osoba udostępniająca na stronie: Beata Zubowicz
Data ostatniej modyfikacji: 20-02-2018
Osoba modyfikująca: Beata Zubowicz