| | |
A | A | A
Wtorek, 1 sierpnia 2017

Petycja w sprawie ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze

Autorka petycji apeluje aby Prezydent RP przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia ustawę o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy – Prawo spółdzielcze ewentualnie skierował ją do TK. 
Poniedziałek, 31 lipca 2017

Petycja w sprawie podjęcia przez Prezydenta RP inicjatywy wzniesienia Kopca Bitwy Warszawskiej na setną rocznice zwycięstwa w 2020 roku

Petycja w sprawie podjęcia przez Prezydenta RP inicjatywy wzniesienia Kopca Bitwy Warszawskiej na setną rocznice zwycięstwa w 2020 roku. Wnoszący swoją prośbę skierował także do Prezydenta Miasta Radzymina. 
Poniedziałek, 31 lipca 2017

Petycja w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

Petycja jest odpowiedzią na decyzję Pana Prezydenta o przekazaniu Sejmowi do ponownego rozpatrzenia (zawetowaniu) ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym, a także na zapowiedź przygotowania prezydenckiego projektu ustawy w tym zakresie. 
Środa, 26 lipca 2017

Petycja dotycząca mediacji oraz zasad rozpatrywania spraw przez sądy powszechne i SN

Petycja dotycząca mediacji oraz zasad rozpatrywania spraw przez sądy powszechne i Sąd Najwyższy. 
Wtorek, 25 lipca 2017

Petycja dotycząca edukacji prawnej

Autor petycji sygnalizuje potrzebę uwzględnienia w projektach mających na celu uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości także aspektu edukacji prawnej. Chciałby aby w proces podnoszenia świadomość i kultury prawnej obywateli zostały włączone placówki szkolne. 
Wtorek, 18 lipca 2017

Petycja wielokrotna

W związku z prowadzonymi w Sejmie pracami nad nowelizacją ustaw związanych z reformą sądownictwa, od 18 lipca 2017 zaczęły napływać listy, e-maile oraz petycje zawierające opinie, zastrzeżenia oraz apele w tej sprawie. 
Czwartek, 13 lipca 2017

Petycja w sprawie zmiany art. 328 Kodeksu postępowania cywilnego

Wnoszący sygnalizuje potrzebę zmiany art. 328 Kodeksu postępowania cywilnego oraz podjęcia inicjatywy ustawodawczej przez Prezydenta RP. Autor petycji uważa, że sądy powinny wydawać pisemne uzasadnienie do każdego wydawanego wyroku. 
Poniedziałek, 10 lipca 2017

Petycja w sprawie zaostrzenia standardów hodowli zwierząt futerkowych

Wnoszący zaniepokojeni doniesieniami o zamiarach wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych zwracają się do Prezydenta RP z prośbą o wsparcie projektu zaostrzenia przepisów dotyczących podwyższenia standardów hodowli, a nie likwidacji tej branży. 
1 POPRZEDNIA 2345678  8
Poleć znajomemu