przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Kto może założyć swój profil?

To propozycja dla przedstawicieli mediów. Do założenia podstawowego profilu wystarczy podanie imienia i nazwiska oraz redakcji, którą reprezentujecie. Potrzebny będzie też login, hasło i adres e-mail. To jedyne informacje, których podanie jest niezbędne. Możesz jednak także zapamiętać więcej danych. Przydadzą się przy zgłoszeniach do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim.

Jak wygląda rejestracja?

Po zatwierdzeniu formularza na podany adres e-mail wyślemy prośbę o potwierdzenie rejestracji. Należy kliknąć w podany link lub wkleić go do okna przeglądarki i przejść na podany tam adres. Po potwierdzeniu rejestracji Twoje zgłoszenie jest weryfikowane, a założenie profilu potwierdzamy drugim mejlem.

Dlaczego warto założyć swój profil w serwisie prezydent.pl?

Zalogowani dziennikarze mają dostęp do materiałów przeznaczonych dla prasy. Tutaj również umieszczamy przydatne zestawienia i materiały prasowe. Podstawową zaletą posiadania konta w naszym serwisie jest uproszczenie procedury zgłaszania się do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim. Wystarczy raz podać dane przy rejestracji, a zostaną one zapamiętane i automatycznie wyświetlą się w wybranym formularzu dostępnym w dziale „Akredytacje online”. Akredytacja na pojedyncze uroczystości jest więc dużo szybsza i prostsza.

Dlaczego prosimy o podanie danych?

W odróżnieniu od innych instytucji budynki Kancelarii Prezydenta RP podlegają zwiększonym wymogom bezpieczeństwa, a wstęp do nich wymaga spełnienia formalności określanych przez Biuro Ochrony Rządu. Dotyczy to również dziennikarzy, którzy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału i podstawowych danych.

Dlaczego na różne imprezy potrzebne są różne dane?

W zależności od specyfiki wydarzenia BOR potrzebuje różnych danych osobowych. Podstawowymi danymi są zawsze imię i nazwisko, nazwa redakcji i nr legitymacji prasowej. Ich podanie wystarcza do obsługi większości wydarzeń z udziałem prezydenta.

W przypadku wizyt głów innych państw BOR wymaga podania dodatkowo nr PESEL. Z kolei w przypadku wyjazdów zagranicznych potrzebujemy nr paszportu oraz serię i nr dowodu osobistego.

 

Oprócz tego istnieje również możliwość podania danych kontaktowych oraz rodzaju wykonywanego zajęcia.

Czy dane są bezpieczne?

Tak. Baza danych jest zarejestrowana w GIODO i spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Twoje dane będą wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem. Wszystkie podane informacje możesz w dowolnym momencie modyfikować lub skasować.

Czy muszę zakładać konto?

Nie. Założenie konta jest dobrowolne. Konto ma być dodatkową pomocą. Jego brak w żaden sposób nie utrudnia z nami kontaktu ani nie uniemożliwia akredytacji. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować przejdź do zakładki Kontakt z Biurem Prasowym

Poleć znajomemu

Logowanie dla dziennikarzy

Załóż konto | Nie pamiętam hasła


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.