W najbliższym czasie z Funduszu Medycznego blisko 2 mld zł pójdzie na program modernizacji i rozwoju szpitali i oddziałów pediatrycznych. Procedury konkursowe będą uruchomione z początkiem przyszłego roku – powiedział Prezydent Andrzej Duda.
W Kwaterze Głównej NATO w Brukseli Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – Na polskiej granicy trwa atak hybrydowy ze strony białoruskiej, bez wątpienia wspierany przez władze rosyjskie – mówił Prezydent.
Prezydent wręczył odznaczenia państwowe z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wyróżniono osoby zaangażowane w niesienie pomocy i rozwój sportu.
Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką rozpoczynają wizytę w Katarze – kraju, który jest jednym z największych producentów i największym eksporterem gazu LNG, w który inwestuje Polska.
W BBN odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami rządu nt. bezpieczeństwa energetycznego.
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w uroczystej akademii z okazji Dnia Świętej Barbary, w trakcie której wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju polskiej energetyki.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w ramach wirtualnego szczytu Trójkąta Lubelskiego z Prezydentami Ukrainy i Litwy. Prezydenci przyjęli wspólne oświadczenie z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy.

Małżonka Prezydenta

W Warszawie świętowano jubileusz 70–lecia działalności Instytutu Matki i Dziecka oraz 7–lecia istnienia związanej z nim Fundacji. W Gali uczestniczyła Pierwsza Dama, która podziękowała za realizację wspólnych przedsięwzięć oraz odczytała list od Prezydenta Andrzeja Dudy.
Agata Kornhauser–Duda spotkała się z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej działającymi w Stowarzyszeniu „Łączy nas granica”.
Agata Kornhauser–Duda przekazała prace, które trafią na licytację w audycji „Cztery pory roku” w ramach akcji charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki”.
„Ostatki w polskiej tradycji” – to temat przewodni II edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Inicjatywy