Menu rozwijane

12 lipca w Warszawie miały miejsce uroczystości z okazji 30–lecia działalności ruchu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo–Kredytowych w Polsce.
Na Jasnej Górze Prezydent RP wziął dziś udział w 31. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. – Dziękuję za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości – mówił do zgromadzonych.
Doradca Prezydenta RP Łukasza Rzepecki spotkał się w Kancelarii Prezydenta RP z przedstawicielami Parlamentu Młodych RP.
Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki uczestniczył w spotkaniu z komisją branżową Forum Uczelni Niepublicznych Parlamentu Studentów RP. Wydarzenie odbyło się w Kancelarii Prezydenta RP.
Formuła sądów pokoju jest elastyczna i można ją dopasować także do potencjalnej reformy struktury sądownictwa powszechnego – uważa Paweł Mucha, Doradca Prezydenta RP.
Prof. Andrzej Waśko – Doradca Prezydenta RP i Przewodniczący Rady ds. Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie RP, uczestniczył w X Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin, który odbył się 2 lipca 2022 r. w Wadowicach.
W ramach obchodów 75. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz–Birkenau odbyła się międzynarodowa debata zatytułowana „Rola miejsc pamięci w zmieniającym się świecie”.
O zaangażowaniu młodych Polaków na arenie międzynarodowej w kontekście inicjatywy Trójmorza, Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej dyskutowano podczas posiedzenia prezydenckiej Rady ds. Młodzieży.
Doradca Prezydenta RP Łukasza Rzepecki uczestniczył w 11. sesji Światowego Forum Miejskiego oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. Młodzi aktywiści – jak młodzież wpływa na kształtowanie polityki miejskiej?
W tym roku wpłynęło blisko sto zgłoszeń. W wyniku obrad – spośród nadesłanych rekomendacji – wyłoniono nominowanych do VII edycji Nagrody w czterech kategoriach.
Dziś odbyło się cykliczne spotkanie Doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkaniu przewodniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, który koordynuje prace Doradców.
Doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami nowego zarządu Niezależnego Zrzeszania Studentów.
Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski uczestniczył w uroczystości z okazji 5–lecia działalności Konwentu Morskiego. Wydarzenie odbyło się w sali im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie z okazji 40–lecia powstania Solidarności Walczącej wręczono odznaczenie zasłużonym w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.
W Radomiu odbyły się uroczystości związane z obchodami 46. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76’. Prezydenta podczas uroczystości reprezentował Doradca Dariusz Dudek.