Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 24 września 2015

Prezydent powołał Doradców i Doradców Społecznych

  |   Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych Uroczystość powołania Doradców i Doradców Społecznych

W czwartek podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał doradców. Akt powołania na stanowiska Doradcy Prezydenta RP otrzymały  Urszula Doroszewska oraz Barbara Fedyszak-Radziejowska; na stanowiska Doradców Społecznych Prezydenta RP powołani zostali Paweł Mucha, Andrzej Pawlikowski, Irena Zofia Romaszewska,  Zdzisław Sokal i Andrzej Zybertowicz.  Ponadto, prezydent wręczył Zdzisławowi Sokalowi akt powołania na przedstawiciela Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak podkreślał Andrzej Duda zwracając się do nowo powołanych doradców, jest przekonany, że decyzja by wspomóc prezydenta podyktowana była troską o Polskę. – Jestem pewny, że każdy z Państwa przede wszystkim ma na względzie Rzeczpospolitą. Chciałem bardzo podziękować za to, że jesteście cały czas gotowi jej służyć – mówił prezydent.

Podkreślał, że wszyscy powołani dziś doradcy są ekspertami w swoich dziedzinach, a nie koniunkturalistami, oportunistami czy konformistami. – Jesteście fachowcami niezależnie myślącymi, odważnymi, którzy nigdy nie poświęcali idei której służą, wizerunku i opinii dla jakichś krótkoterminowych zysków, stanowisk czy miałkiej sławy. I za to Państwu bardzo dziękuję – mówił prezydent.

- Jesteście ludźmi, którzy nie boją się głośno powiedzieć tego, co myślą, patrząc w perspektywie Rzeczypospolitej. A dla Prezydenta RP to właśnie powinno być najważniejsze – mówił Andrzej Duda. – Wolę najbardziej brutalną prawdę od taniego pochlebstwa, czy milczenia wbrew własnemu poglądowi – dodał.

- Jestem zaszczycony, że przyjęliście Państwo tę propozycję i nominacje ode mnie. Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że będę mógł z Wami pracować. Dziękuję – mówił prezydent.
 

Poleć znajomemu