przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 17 sierpnia 2017

Barbara Fedyszak-Radziejowska: Szansa na zbudowanie lepszej demokracji

Spór pomiędzy ministrem sprawiedliwości a prezydentem, jaki powstał po zawetowaniu ustaw o SN i KRS, jest szansą na zbudowanie lepiej zorganizowanej demokracji - powiedziała w radiowej Jedynce dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Doradca Prezydenta RP.

 

Barbara Fedyszak-Radziejowska pytana o spór pomiędzy ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą a prezydentem Andrzejem Dudą, jaki się zrodził, gdy prezydent w lipcu zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym i nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, stwierdziła, że "niedoskonałość uzgodnień między ministrem sprawiedliwości a prezydentem" jest szansą na zbudowanie "lepiej zorganizowanej demokracji".

 

- To jest forma wprowadzenia dyskursu i wprowadzenia demokratycznych reguł gry w dosyć dramatycznej sytuacji - zaznaczyła Fedyszak-Radziejowska.

 

Jednocześnie oceniła, że dyskusja pomiędzy obozem rządzącym a "totalną opozycją" jest w tej chwili niemożliwa, ponieważ opozycja ma poczucie, że ma "szczególne predyspozycje i jedynie słuszną rację, żeby w Rzeczypospolitej sprawować władzę". - To sprawia, że jakaś część dyskursu w pewnych sprawach - np. wymiaru sprawiedliwości - jest niemożliwa - podkreśliła. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.