Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 października 2017

Pogrzeb Wiesława Michnikowskiego

W czwartek na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pożegnano śp. Wiesława Michnikowskiego, aktora teatralnego i filmowego. W uroczystościach pogrzebowych w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył doradca Andrzej Waśko, który odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

„Charakteryzowała Go wyjątkowa vis comica, a jednocześnie budował swoje role na zadumie i refleksji, zabarwiał je szczerą troską o sprawy z pozoru błahe, codzienne, a przecież nadzwyczaj istotne. Przełamując klasyczne aktorstwo komediowe, potrafił stworzyć postać pełną – wielowymiarową, intrygującą, z pogłębionym rysem psychologicznym”- napisał prezydent Andrzej Duda.

 

Zobacz także: Odszedł Wiesław Michnikowski List prezydenta na uroczystościach pogrzebowych Wiesława Michnikowskiego Wiesław Michnikowski (1922-2017) rozpoczynał swą karierę aktorską na scenach lubelskich. Przez długie lata związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Zagrał w niemal 50 filmach. Współpracował z Polskim Radiem, występował jako aktor scen kabaretowych (m.in. Kabaret Starszych Panów, Wagabunda, Dudek). Był laureatem wielu nagród.

Pliki do pobrania

Poleć znajomemu