przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 listopada 2017

Prezydent o Strażnikach Pamięci: Przyczyniają się Państwo do umacniania postaw narodowych

  |   List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Tadeusz Deszkiewicz List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Tadeusz Deszkiewicz List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Tadeusz Deszkiewicz List prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Tadeusz Deszkiewicz Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy" Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy" Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy" Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy" Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy"

Z uznaniem myślę o Państwa staraniach na rzecz popularyzacji wiedzy o najnowszych dziejach Polski. Włączacie się Państwo w proces naprawy Rzeczypospolitej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do laureatów Nagród Strażnik Pamięci.

 

W tegorocznej, piątej edycji tytuły Strażnika Pamięci przypadły: Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi, Stowarzyszeniu "Rodzina Ponarska", a także Maciejowi Radziwiłłowi oraz Fundacji PGNiG.

 

Zobacz także: List prezydenta do uczestników gali wręczenia Nagrody Strażnik Pamięci 2017 "Tworzą Państwo elitarne grono patriotów, którzy, zafascynowani historią naszej ojczyzny rozumieją, i - jestem o tym przekonany - głęboko przeżywają głębokie zależności między wydarzeniami z przeszłości a obecną rzeczywistością społeczną Polski i Europy. (...) Z wdzięcznością i uznaniem myślę o Państwa staraniach na rzecz popularyzacji wiedzy o kulturze i najnowszych dziejach Polski, na rzecz przywracania i uzupełniania pamięci historycznej Polaków, a pośrednio także innych narodów" – napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez Doradcę Prezydenta RP Tadeusza Deszkiewicza podczas uroczystego wręczenia nagród. Gala odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

"Włączają się Państwo w proces naprawy Rzeczypospolitej, w zamiany, których szczególnym elementem jest odradzanie się postaw patriotycznych, obywatelskich i wspólnotowych. Przyczyniają się Państwo do umacniania postaw narodowych opartych przede wszystkim na rzetelnej wiedzy, zakorzenionej w polskich tradycjach i naszym rodzimym kodzie kulturowym. (...) Pamiętamy czas, gdy było inaczej, gdy dominujące ośrodki opiniotwórcze w naszym kraju głosiły swoiście interpretowaną, dostosowaną do polskich realiów historycznych doktrynę końca historii, gdy względnie nielicznych, osamotnionych strażników pamięci o ważnych epizodach polskiej historii traktowano w najlepszym razie z pobłażaniem, a nierzadko wręcz z wrogością" - przypomniał Prezydent RP.

 

Nagroda Strażnik Pamięci przyznawana jest przez tygodnik "Do Rzeczy" osobom i instytucjom, które w sposób szczególny dbają o odnowienie, przechowanie lub przywrócenie pamięci o ważnych wydarzeniach z historii Polski. (PAP/BZ)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.