Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 2 lutego 2018

Obchody 37. rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu

  |   Obchody 37. rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu w Bielsku-Białej Obchody 37. rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu w Bielsku-Białej

Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP, wzięła udział w obchodach 37. rocznicy Strajku Generalnego na Podbeskidziu, które odbyły się w piątek w Bielsku-Białej.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP z okazji 37. rocznicy strajku generalnego na Podbeskidziu Podczas tegorocznych obchodów doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości oraz wręczyła odznaczenia państwowe.

 

Odznaczeni zostali:

 

za zasługi w działalności społecznej i związkowej

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

  • Dariusz Dudek
  • Piotr Górny.

Protest był przełomowym wydarzeniem w historii podbeskidzkiej „Solidarności”, a równocześnie pierwszą w skali całego kraju i najdłuższą akcją o charakterze czysto politycznym, skierowaną przeciwko nadużyciom i pospolitym przestępstwom kryminalnym, których dopuszczali się ludzie z ówczesnego aparatu władzy, funkcjonariusze komitetów miejskiego i wojewódzkiego PZPR. Strajk ten trwał od 27 stycznia do 6 lutego 1981 roku.

 

Region Podbeskidzie corocznie organizuje w tych dniach uroczystości, podczas których spotykają się obecni działacze związkowi z uczestnikami tamtego wydarzenia. (MK)

 

 

Poleć znajomemu