Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 10 marca 2018

Doradca Cezary Kochalski na VII edycji Polish Economic Forum w Londynie

  |   Doradca Cezary Kochalski na VII edycji Polish Economic Forum w Londynie Doradca Cezary Kochalski na VII edycji Polish Economic Forum w Londynie

„Stulecie niepodległości: romantyczne cele, realistyczne środki”. Pod takim hasłem odbyła się siódma edycja Polish Economic Forum w Londynie, w którym uczestniczył Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP. 

 

Zobacz także: List Prezydenta RP na LSE SU Polish Economic Forum w Londynie „Dziękuję członkom London School of Economics SU Polish Business Society oraz całej społeczności polskich studentów w Wielkiej Brytanii za wysiłek włożony w organizację wielu już edycji tego przedsięwzięcia.” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście  skierowanym do uczestników LSE SU Polish Economic Forum 2018.

 

Forum jest prestiżowym wydarzeniem skupiającym przedstawicieli polskiego biznesu oraz studentów z wiodących brytyjskich uniwersytetów, takich jak London School of Economics, University of Cambridge i University of Oxford. Spotkanie jest okazją do dyskusji o perspektywach i wyzwaniach stojących przed polską gospodarką oraz najciekawszych biznesowych przedsięwzięciach. To także doskonała sposobność do nawiązania kontaktów między polskimi studentami studiującymi za granicą, a biznesem w kraju.

 

W trakcie tegorocznego forum rozmawiano o m.in. o roli Polski w Europie, postrzeganiu kraju przez inwestorów i wyzwaniach na najbliższe lata. Doradca Cezary Kochalski, wspólnie z innymi prelegentami, uczestniczył również w licznych spotkaniach ze studentami,  podczas których dyskutowano o ważnych problemach społeczno-gospodarczych Polski i świata.

 

- Polska należy do czołowych gospodarek Europy i jest atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji - mówił prof. Kochalski. - Zwiększenie poziomu inwestycji w naszym kraju należy do najważniejszych wyzwań. Dzięki nim zwiększymy możliwości podnoszenia jakości życia w naszym kraju, a taki cel postawiliśmy w Polsce w myśl Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Zwiększenie poziomu inwestycji sprawi, że cele wyznaczone w SOR nie będą  celami „romantycznymi” jak głosi hasło przewodnie siódmej edycji Polish Economic Forum – podkreślał.

 

Doradca zaznaczył, że  Prezydent Andrzej Duda wspiera inicjatywy podejmowane przez młodych Polaków, czego jednym z przykładów jest inicjatywa Start-upy w Pałacu – Chcemy wsłuchiwać się w głosy Polaków studiujących za granicą, w ich opinie, pomysły, oczekiwania. Dlatego serdecznie zapraszam Państwa na spotkania organizowane również w Pałacu Prezydenckim – podsumował Cezary Kochalski.

 

Poleć znajomemu