Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 marca 2018

Cezary Kochalski na gali nagród "Byki i Niedźwiedzie" i "Złote Portfele"

Doradca Prezydenta RP Cezary Kochalski odczytał list Prezydenta podczas Gali wręczenia nagród "Byki i Niedźwiedzie" oraz "Złote Portfele"

- Zależy nam na przyszłości rynku kapitałowego, staramy się oceniać perspektywy rozwoju tego rynku - podkreślił Doradca Prezydenta RP Cezary Kochalski podczas Gali wręczenia nagród "Byki i Niedźwiedzie" oraz "Złote Portfele".  Cezary Kochalski zapewniał, że Prezydent Andrzej Duda wraz z pracownikami Kancelarii obserwuje rynek kapitałowy i zachodzące na nim zmiany, a także stara się analizować przyczyny tych zmian. 


Zobacz także: List Prezydenta RP z okazji wręczenia nagród „Byki i Niedźwiedzie” i „Złote Portfele” Doradca Prezydenta RP odczytał list Andrzeja Dudy skierowany do uczestników i organizatorów gali.  - Historyczne wzrosty na GPW w Warszawie, które odnotowaliśmy w ostatnich miesiącach, sugerują, że uczestnicy rynku kapitałowego patrzą w przyszłość z optymizmem, ufając w zdolności rozwojowe polskiej gospodarki - napisał Prezydent, składając gratulacje laureatom  nagród.

 

- Rynek kapitałowy stanowi bardzo ważny fragment gospodarki. Już ponad dwieście lat temu rozumieli to nasi antenaci, gdy zakładali w Warszawie Giełdę Kupiecką, od której wywodzi się dzisiejsza Giełda Papierów Wartościowych. Jubileusz GPW, świętowany w ubiegłym roku, to wymowne świadectwo, że Polacy należą do pionierskich współtwórców nowoczesnego rynku kapitałowego - zaznaczył Prezydent w liście.

 

Nagrody „Byki i Niedźwiedzie” przyznawane są przez Gazetę Giełdy Parkiet za największe osiągnięcia dla spółek, menedżerów i instytucji związanych z rynkiem kapitałowym. W tym roku „Byki i Niedźwiedzie” zostały wręczone po raz 24., a „Złote Portfele” dla najlepszych zarządzających - po raz 13.

 

Poleć znajomemu