Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 maja 2018

Pielgrzymka samorządowców terytorialnych do Sanktuarium w Lubaczowie z udziałem Doradcy Bogusława Winida

  |   Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid odczytał list Prezydenta RP skierowany do Uczestników i Organizatorów Pielgrzymki Samorządów Terytorialnych do Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie. Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid odczytał list Prezydenta RP skierowany do Uczestników i Organizatorów Pielgrzymki Samorządów Terytorialnych do Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie. Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid odczytał list Prezydenta RP skierowany do Uczestników i Organizatorów Pielgrzymki Samorządów Terytorialnych do Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie.

Zobacz także: List Prezydenta RP z okazji Pielgrzymki Samorządów Terytorialnych do Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie Doroczna pielgrzymka samorządowców Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej miała miejsce w Lubaczowie. W uroczystościach Prezydenta Andrzeja Dudę reprezentował Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP.

 

Podczas uroczystości przekazano pośmiertnie Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego” księdzu Kardynałowi Władysławowi Rubinowi, którego sarkofag znajduje się w kryptach lubaczowskiej konkatedry. Poświęcono również wykonany na wzór feretronu z katedry lwowskiej Feretron Matki Bożej Łaskawej, który jest szczególnym darem dla Matki Boskiej za dotychczasowa opiekę nad Polską, jednocześnie stanowi pamiątkę obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości.

 

Andrzej Duda skierował do uczestników uroczystości list, który odczytał Doradca Prezydenta RP, Bogusław Winid. 
 

[fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego]

 

Poleć znajomemu