przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 27 czerwca 2018

Doradca Cezary Kochalski na spotkaniu w Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poświęconym aktualizacji Strategii GPW do 2022 roku

  |   Spotkanie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poświęcone aktualizacji Strategii GPW do 2022 roku (fot. GPW) Spotkanie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poświęcone aktualizacji Strategii GPW do 2022 roku (fot. GPW) Spotkanie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych poświęcone aktualizacji Strategii GPW do 2022 roku (fot. GPW)

Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w spotkaniu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) poświęconym aktualizacji Strategii GPW do 2022 roku. Od 26 września 2017 roku Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jest Pan Marek Dietl, społeczny Doradca Prezydenta RP.

 

27 czerwca 2018 r. Zarząd GPW, za zgodą Rady Giełdy, przedstawił 14 inicjatyw strategicznych, które będą drogowskazami na drodze ku umacnianiu pozycji międzynarodowej Grupy Kapitałowej GPW. Grupa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie postawi na budowę nowych platform umożliwiających spotkanie kupujących i sprzedających na warszawskim parkiecie. Będzie też, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, wspierać krajową gospodarkę, co powinno ułatwić Polsce dogonienie najbardziej rozwiniętych gospodarek świata – takie są główne cele zaktualizowanej przez Zarząd GPW strategii #GPW2022.

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie to największa giełda regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Organizuje obrót papierami wartościowymi na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Giełda rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych. Od lutego 2012 r. częścią Grupy Kapitałowej GPW jest Towarowa Giełda Energii, na której dokonuje się obrót energią elektryczną, gazem ziemnym, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia i uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.