przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 sierpnia 2018

Konferencja w Katowicach przed szczytem klimatycznym COP24

Dorada Prezydenta RP Paweł Sałek na konferencji Społeczny PRE_COP24 - „Polska droga do czystego środowiska” w Katowicach

Doradca Prezydenta RP Paweł Sałek  w dniach 8 i 9 sierpnia 2018 brał udział w międzynarodowej konferencji Społeczny PRE_COP24 - „Polska droga do czystego środowiska” w Katowicach.

 

Organizatorami spotkania były: NSZZ Solidarność, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych.

 

Konferencja zgromadziła blisko 300 uczestników, tj. związkowców z kraju i zagranicy, naukowców, pracodawców, przedstawicieli rządu RP, parlamentu RP i europarlamentarzystów.

Wydarzenie miało na celu wypracowanie i przygotowanie stanowiska strony społecznej i przemysłu przed grudniowym szczytem klimatycznym COP24. Zobacz także: List Prezydenta do uczestników konferencji „Społeczny Pre_COP24”

 

Paweł Sałek na początku konferencji odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a podczas spotkania z mediami zwrócił uwagę na fakt, że związki zawodowe zabierają głos w kwestii polityki klimatycznej. - To kolejny przykład tego, że Polska w obszarze polityki klimatycznej jest liderem. Zajmuję się polityką klimatyczną wiele lat i jeszcze nie widziałem imprezy przygotowującej COP, kiedy wszystkie związki zawodowe mówią w tej sprawie jednym głosem, a należy zwrócić uwagę, że Polska od wielu lat przebywa dobrą drogę transformacji ku czystemu środowisku, ku polityce klimatycznej, która powoduje, że emisja gazów cieplarnianych w Polsce cały czas się zmniejsza, przy jednoczesnym wzroście gospodarczym – powiedział Doradca Prezydenta RP. (MK)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.