przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 15 sierpnia 2018

Doradca Tadeusz Deszkiewicz na koncercie „Symfonia Niepodległości”

Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz odczytał list skierowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę do organizatorów i publiczności. fot. © Kamil Domański / Pictures™

Prawykonanie „Symfonii Niepodległości” odbyło się 15 sierpnia na Zamku Królewskim na Wawelu. W uroczystości w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz, który odczytał list skierowany przez Prezydenta do organizatorów i publiczności.

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji prawykonania „Symfonii Niepodległości” Sebastiana Perłowskiego na Wawelu Pięcioczęściowy utwór został napisany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego autorem jest dyrygent i kompozytor Sebastian Perłowski. W symfonii wykorzystano motywy muzyczne pierwszego hymnu Polski Bogurodzica, a także teksty polskich poetów Władysława Broniewskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


– To dla mnie satysfakcja, że w Roku Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej mają Państwo możliwość być odbiorcami dzieła, które jednoczy i z pewnością głęboko poruszy – muzyki skomponowanej właśnie z okazji wielkiego narodowego jubileuszu – napisał Andrzej Duda.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.