Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 15 sierpnia 2018

Doradca Tadeusz Deszkiewicz na koncercie „Symfonia Niepodległości”

Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz odczytał list skierowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę do organizatorów i publiczności. fot. © Kamil Domański / Pictures™

Prawykonanie „Symfonii Niepodległości” odbyło się 15 sierpnia na Zamku Królewskim na Wawelu. W uroczystości w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz, który odczytał list skierowany przez Prezydenta do organizatorów i publiczności.

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji prawykonania „Symfonii Niepodległości” Sebastiana Perłowskiego na Wawelu Pięcioczęściowy utwór został napisany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego autorem jest dyrygent i kompozytor Sebastian Perłowski. W symfonii wykorzystano motywy muzyczne pierwszego hymnu Polski Bogurodzica, a także teksty polskich poetów Władysława Broniewskiego i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


– To dla mnie satysfakcja, że w Roku Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej mają Państwo możliwość być odbiorcami dzieła, które jednoczy i z pewnością głęboko poruszy – muzyki skomponowanej właśnie z okazji wielkiego narodowego jubileuszu – napisał Andrzej Duda.

Poleć znajomemu