Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 września 2018

Doradca Paweł Sałek na obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  |   Paweł Sałek, Doradca Prezydenta RP wziął udział w uroczystościach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Ostrołęce. Fot. Wojciech Fryziel Paweł Sałek, Doradca Prezydenta RP wziął udział w uroczystościach związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w Ostrołęce. Fot. Wojciech Fryziel

5 września 2018 Paweł Sałek, Doradca Prezydenta RP  wziął udział w uroczystościach związanych z obchodami  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  które odbyły się w Ostrołęce.

 

Organizatorami spotkania były: NSZZ Solidarność 80 – Krajowy Sekretariat Budownictwa Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska, Solidarność 80 przy MZK Sp. z o. o. w Ostrołęce oraz Prezydent Miasta Ostrołęka.

 

Obchody rocznicowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie odbył się przemarsz na pl. Prof. Lecha Kaczyńskiego, gdzie przed pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych złożono kwiaty i wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Kolejnym punktem programu było posiedzenie Komisji Krajowej Solidarności 80 – uroczysty kongres w Urzędzie Miasta Ostrołęka, podczas którego Przewodniczący Związku Marek Mnich wręczył odznaczenia związkowe, a zaproszeni goście wygłosili przemówienia branżowe. Jednym z odznaczonych był Mieczysław Krukowski, założyciel Solidarności 80 w Ostrołęce.

Poleć znajomemu