Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 października 2018

Bogusław Winid na dorocznej konferencji Warsaw Security Forum

W dniach 24-25 października 2018 r., Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP wziął udział w dorocznej konferencji Warsaw Security Forum. Był panelistą w debacie: „Make deals, breake deals or fake deals. A Security Council Worldview” poświęconej roli i znaczeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Głównym tematem dyskusji były operacje pokojowe ONZ - problem ich finansowania i efektywność działania. Poruszano również kwestie prawa veta pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa oraz jego wpływ na zdolność lub brak zdolności do podejmowania przez ONZ decyzji w najbardziej kontrowersyjnych kwestiach. Pan Doradca omówił również priorytety Polski jako niestałego  członka Rady Bezpieczeństwa w latach  2018-2019.

Warsaw Security Forum jest organizowane przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. Jest to jedno z najpoważniejszych wydarzeń dyskusyjnych, poświęconych sprawom polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, organizowanych w Polsce. Patronat nad wydarzeniem objęło miedzy innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Poleć znajomemu