Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 7 grudnia 2018

Doradca Cezary Kochalski na Akademii Barbórkowej

  |   Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w Uroczystej Akademii organizowanej przez Zarząd Grupy Azoty SIARKOPOL Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w Uroczystej Akademii organizowanej przez Zarząd Grupy Azoty SIARKOPOL Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w Uroczystej Akademii organizowanej przez Zarząd Grupy Azoty SIARKOPOL

Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w Uroczystej Akademii organizowanej przez Zarząd Grupy Azoty SIARKOPOL z okazji Święta Barbórki. Pan Doradca odczytał list, który Prezydent RP skierował do uczestników tego wydarzenia. Podczas uroczystości Pan Doradca wręczył także odznaczenia za długoletnią służbę.

 

- Siarka jest ważnym surowcem, stosowanym w wielu gałęziach przemysłu, a Polska dysponuje znacznymi jej złożami. Cieszę się, że są one eksploatowane w ramach Grupy Azoty, przedsiębiorstwa, którego historia sięga czasów II Rzeczypospolitej i związana jest z osobą prezydenta Ignacego Mościckiego. Z serca życzę wszystkim Państwu wielu sukcesów i satysfakcji z podejmowanej na co dzień niezwykle ważnej służby. Niechaj Państwa praca przyczynia się do pomyślności Państwa rodzin i Państwa regionu, a zarazem całego narodu i naszej wolnej Rzeczypospolitej. Niech Państwa osiągnięcia i dorobek budzą szacunek i wdzięczność społeczeństwa. – napisał w liście Prezydent Andrzej Duda.

 

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. (dawniej KiZCHS Siarkopol S.A. w Grzybowie) rozpoczęły swoją działalność w 1966 roku i są obecnie jedynym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma należy do czołówki eksporterów województwa świętokrzyskiego. Eksport stanowi ok. 80% obrotów rocznych.

Poleć znajomemu