Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 13 grudnia 2018

Międzynarodowa konferencja „International Business in a Transforming World – the Changing Role of States and Firms”

Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP wziął udział w inauguracji międzynarodowej konferencji „International Business in a Transforming World – the Changing Role of States and Firms” organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

 

Konferencję odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP w dniach 13-15 grudnia 2018.

 

- Jest dla mnie źródłem satysfakcji, że ta wartościowa debata została zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu we współpracy z European International Business Academy. Poznańska uczelnia to jeden z najlepszych uniwersytetów ekonomicznych w Polsce. Powierzenie jej przez EIBA tak zaszczytnego, ale i odpowiedzialnego zadania, stanowi świadectwo, że polskie ośrodki naukowe reprezentują wysoki poziom badań i są pożądanym partnerem we współpracy międzynarodowej – napisał w swoim liście Prezydent Andrzej Duda do uczestników konferencji.

 

Podczas konferencji dyskutowano nad rolą państwa i rynku w kontekście umacniania się na arenie międzynarodowej pozycji przedsiębiorstw z gospodarek potransformacyjnych, wzrostu intensywności transakcji międzynarodowych z wykorzystaniem nowych rozwiązań technologicznych (e-commerce), kontynuacji zmian w globalnych łańcuchach wartości, rozwoju międzynarodowej współpracy w zakresie inwestycji oraz handlu. Podjęto również temat osłabienia wzrostu gospodarczego w gospodarkach wschodzących, obserwowanych tendencji populistycznych, protekcjonistycznych oraz wyzwań związanych z Brexitem.

Poleć znajomemu