Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 21 maja 2019

Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference

  |   Pałac Prezydencki | Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference Pałac Prezydencki | Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference Pałac Prezydencki | Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference Pałac Prezydencki | Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference Pałac Prezydencki | Spotkanie Doradcy Bogusława Winida z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference

Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP  spotkał się z uczestnikami jedenastej edycji konferencji Network Europe Conference, zatytułowanej w tym roku

„Challenges, risks and threats for security in Europe”.

 

Tegoroczne wydarzenie organizowane jest przez Europa Institute Uniwersytetu w Zurichu oraz College of Europe w Natolinie i odbywa się w dniach 19-22 maja w Warszawie. W jej ramach naukowcy z kilkunastu państw europejskich dyskutują na temat zagrożeń dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie w aspekcie „tradycyjnym” jak i nowych zagrożeń wynikających z nielegalnej imigracji, cyberbezpieczeństwa czy ataków hybrydowych.

 

Doradca Bogusław Winid przedstawił uczestnikom konferencji polską ocenę zidentyfikowanych zagrożeń oraz metod ich zapobiegania i rozwiązywania. Omawiano role i możliwości oddziaływania w tym zakresie Unii Europejskiej, NATO, OBWE oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie Polska w latach 2018-2020 zasiada w Radzie Bezpieczeństwa.

 

W tym kontekście Doradca Prezydenta zapoznał zebranych z wnioskami płynącymi z debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ, której przewodniczył  Prezydent Andrzej Duda. Debata odbyła się 17 maja 2018 r., a poświęcona była roli prawa międzynarodowego w zapobieganiu i rozwiazywaniu konfliktów.

Poleć znajomemu