Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 maja 2019

Doradca Bogusław Winid na konferencji „Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych”

  |   Doradca Bogusław Winid na konferencji „Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych” (fot. MSZ) Doradca Bogusław Winid na konferencji „Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych” (fot. MSZ)

Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP uczestniczył w sympozjum pt.: „Stulecie relacji dyplomatycznych Polski i Stanów Zjednoczonych”.

 

Konferencję zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz The German Marshall Fund. Jej celem było przybliżenie stuletniej historii stosunków polsko-amerykańskich i uczczenie trzydziestej rocznicy demokratycznych przemian w Polsce. Spotkanie otworzył Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych.

 

Bogusław Winid uczestniczył w panelu: Sto lat polsko-amerykańskich relacji dyplomatycznych.Wśród panelistów znaleźli się byli ambasadorowie USA w Warszawie: Stephen Mull i Daniel Fried oraz profesor Jakub Tyszkiewicz z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

W swoim wystąpieniu Pan Doradca skupił się głównie na wydarzeniach z lat 1917-1945, dokonując porównania stosunku USA wobec Polski w okresach I i II Wojny Światowej.

Poleć znajomemu