Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 5 czerwca 2019

Ruszyła trzecia edycja Stażu Prezydenckiego w Polsce dla studentów z USA

Od spotkania z Doradcą Bogusławem Winidem rozpoczęła się trzecia edycja Stażu Prezydenckiego w Polsce dla studentów z USA

Spotkaniem z Doradcą Prezydenta RP, Bogusławem Winidem rozpoczęła się trzecia edycja Stażu Prezydenckiego. Program Stażu ma pomóc amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie w zdobyciu doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w wiodących spółkach skarbu państwa i międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce.

 

Uczestnicy Stażu mają możliwość spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych w tym m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz – po raz pierwszy podczas obecnej, trzeciej edycji programu – Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Program Stażu przewiduje również wizyty w obiektach zabytkowych na terenie kraju, będących symbolami bogatego dziedzictwa kulturowego Polski. Młodzież zwiedza wybrane miasta i regiony Polski, poznając polską historię, tradycję i kulturę, ale także współczesne, zmieniające się dynamicznie oblicze naszego kraju.

 

Założeniem projektu jest również budowanie i promocja pozytywnego wizerunku Polski i Polaków w Stanach Zjednoczonych poprzez poszerzenie wiedzy uczestników Stażu o Polsce, jej gospodarce, historii i kulturze, a także uczynienie z uczestników programu „ambasadorów polskości” w ich środowiskach akademickich, zawodowych i rodzinnych.

                                                                                 _____________

To już trzecia edycja Stażu Prezydenckiego, realizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową oraz General Electric Company i jej spółką-córką: General Electric Company Polska Sp. z o.o.

Poleć znajomemu