przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Uroczystości Dnia Energetyka w Bełchatowie

Z okazji Święta Energetyka 19 sierpnia br. odbyły się w Bełchatowie uroczystości, w których wziął udział Doradca Prezydenta RP Mariusz Rusiecki.

 

Pan Doradca odczytał list do zgromadzonych na uroczystej Akademii pracowników spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna oraz całej branży energetycznej, w którym Prezydent RP Andrzej Duda napisał:

 

Zobacz także: List na Centralną Akademię z okazji Dnia Energetyka 2019 „Dziękuję za profesjonalizm i osobiste zaangażowanie w pracę,  której owoców nie sposób przecenić. Gorąco dziękuję Państwu za codzienne starania, aby bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, rozwój i modernizacja polskiej gospodarki oraz wszelkie aspiracje Polaków mogły się pomyślnie realizować. W realiach XXI wieku to właśnie zbiorowy wysiłek polskich energetyków jest jednym z fundamentów stabilności i prawidłowego funkcjonowania niemal wszystkich sfer życia w naszym kraju”… -„Nie jest tajemnicą, że przed polską energetyką stoją niemałe wyzwania modernizacyjne, że są i będą jej potrzebne olbrzymie inwestycje, że konieczne będzie rozważenie nowych, innowacyjnych rozwiązań służących jej dalszemu rozwojowi.

 

Ale jestem przekonany, że jako społeczność doświadczonych fachowców nadal będą Państwo wykonywać swoje zadania z myślą o szczęściu i pomyślności swoich bliskich oraz wszystkich rodaków. Że Państwa praca nadal będzie jednym z najistotniejszych czynników, dzięki którym Polska osiągnie swój cel i zajmie należne jej miejsce w gronie państw najwyżej rozwiniętych, zamożnych i nowoczesnych”.

 

Dzień Energetyka obchodzony jest w Polsce 14 sierpnia w rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego (14 sierpnia 1941 r.) patrona pracowników branży energetycznej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.