Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 31 sierpnia 2019

Doradca Cezary Kochalski na Dożynkach Archidiecezjalnych w Gryfinie

Doradca Prezydenta RP, Cezary Kochalski 31 sierpnia 2019 r. reprezentował Prezydenta RP Andrzeja Dudę na Dożynkach Archidiecezjalnych w Gryfinie.

 

Pan Doradca wziął udział w uroczystej, dziękczynnej Mszy Świętej za tegoroczne plony w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

 

Cezary Kochalski odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy do zgromadzonych: Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę wyrazić ogromną dumę i satysfakcję, że obszary wiejskie pozostają miejscem wielu wspaniałych inicjatyw, które pobudzają polski rozwój. To świadectwo, jak ważną rolę dla umacniania polskiej podmiotowości, dla siły gospodarki narodowej pełni rolnictwo. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia Polakom bezpieczeństwo żywnościowe. To jest wartość fundamentalna, dotycząca racji stanu. (…)Bardzo się cieszę, że polska wieś idzie naprzód, że ma ona dzisiaj olbrzymi potencjał społeczny i gospodarczy, że staje się coraz bardziej zasobna i nowoczesna.

 

Przyczynia się do tego rolnicza fachowość, nowe technologie produkcyjne, ale i twórczo wykorzystywane tradycyjne metody i receptury.(…) Naszym wielkim wspólnym zadaniem jest dzisiaj zrównoważony rozwój Ojczyzny. Zrównoważony – a więc sprawiedliwy, równomierny, oferujący wszystkim podobne szanse. W tym kontekście jest wielkim zobowiązaniem Rzeczypospolitej – władz państwowych i wszystkich powołanych do tego instytucji – aby wspomóc wieś na drodze rozwoju i dobrobytu. Tę odpowiedzialność odczuwam także osobiście – jako jedno z głównych wyzwań mojej prezydentury.

 

Dożynki to przede wszystkim święto rolników, którzy w ten właśnie sposób chcą podziękować za plony oraz kultywować i popularyzować tradycję polskiej wsi.

Poleć znajomemu