przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 września 2019

Piotr Karczewski na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Morskich

  |   Piotr Karczewski na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Morskich Piotr Karczewski na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Morskich Piotr Karczewski na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Morskich Piotr Karczewski na XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Morskich

Piotr Karczewski, Doradca Prezydenta RP uczestniczył w otwarciu XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Morskich oraz Konferencji BALTEXPO 2019.

 

Pan Doradca odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników BALTEXPO, w którym Pan Prezydent napisał:

 

Przed nami nowe horyzonty rozwoju polskiego przemysłu stoczniowego, tak cywilnego, jak i wojskowego, naszej gospodarki portowej, rybołówstwa i dalekomorskiej floty handlowej, innowacyjnych technik ochrony ekosystemu morskiego, a także w dziedzinie kształcenia profesjonalnych kadr zawodowych i naukowych, które zasilą kolejne pokolenie polskich ludzi morza.(…) Inny jest również obecny kontekst międzynarodowy naszego zwrotu ku morzu. Bardzo istotnym aspektem jest tu współpraca w ramach Unii Europejskiej i NATO, a przede wszystkim rozwój Inicjatywy Trójmorza i związane z nią plany inwestycji infrastrukturalnych, także w zakresie transportu kołowego i kolejowego łączącego porty Morza Bałtyckiego, Morza Adriatyckiego i Morza Czarnego. Warto zaznaczyć, że położenie oraz potencjał rozwojowy Polski czyni ją pierwszoplanowym obiektem wszelkich analiz i projektów dotyczących wzmocnienia architektury bezpieczeństwa w Europie oraz dalszej rozbudowy sieci szlaków handlowych.

 

Uroczystość odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. o inwestycjach infrastrukturalnych w gospodarce morskiej w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku.

 

Wydarzenie to jest najstarszym w Polsce oraz jednym z największych w Europie wydarzeń targowo-konferencyjnych poświęconych gospodarce morskiej. W XX edycji BALTEXPO wzięło udział ponad 230 firm i organizacji z 23 krajów.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.