Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 24 września 2019

Krakowskie Konferencje z udziałem Doradcy Rafała Kosa

Doradca Prezydenta RP Rafał Kos uczestniczył w 49. Konferencji European Solid-State Device Research (ESSDERC) połączonej z 45. Konferencją European Solid-State Circuits (ESSCIRC). Uroczystość odbyła się w krakowskim Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Pan Doradca odczytał list Pana Prezydenta do uczestników konferencji, w którym Prezydent Andrzej Duda podkreślił niebagatelną rolę zawansowanych mikrotechnologii w rozwoju polskich przedsiębiorstw:

 

„O znaczeniu technologii półprzewodnikowych w dzisiejszym świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Z każdym rokiem, a właściwie z każdą chwilą odgrywają one coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Wielkie nadzieje budzą postępy współczesnej mikroelektroniki, które sprawiają, że na naszych oczach dokonuje się prawdziwa rewolucja w dziedzinie telekomunikacji, mobilności, analizy danych, medycyny i w wielu innych obszarach, które bezpośrednio dotyczą każdego z nas. Technologia 5G, elektromobilność, sztuczna inteligencja czy rozwój nanotechnologii roztaczają przed nami nowe perspektywy i odkrywają nieznane dotąd możliwości.(…) Bardzo chciałbym, żeby jak największa część z nich była realizowana i wdrażana w Polsce, przez polskich uczonych i przez polskie firmy. Polska przykłada olbrzymią wagę do tego, by powiązania nauki i przemysłu w naszym kraju były coraz ściślejsze i głębsze, aby polska innowacyjność przyczyniała się do sukcesu rodzimych przedsiębiorstw i ich ekspansji na globalne rynki.”

 

Oba spotkania przyciągają ogromną liczbę ekspertów z uniwersytetów oraz specjalistów z instytutów badawczych zajmujących się m.in. sztuczną inteligencją oraz nanotechnologią.

 

Konferencje European Solid-State Device Research oraz European Solid-State Circuits  odgrywają ogromną rolę w wymianie doświadczeń na forum naukowym. Promują również polską myśl techniczną wśród firm zajmujących się nowoczesną technologią w Europie i na świecie.

Poleć znajomemu