przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 30 maja 2016

Spotkanie Marka Dietla z delegacją Indonezji

  |   Spotkanie doradcy Prezydenta RP Marka Dietla z delegacją Indonezji (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Spotkanie doradcy Prezydenta RP Marka Dietla z delegacją Indonezji (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

30 maja doradca Prezydenta RP Marek Dietl spotkał się w Pałacu Prezydenckim z delegacją Indonezji - przedstawicielami partii rządzącej oraz największej partii opozycyjnej. Celem ich wizyty było poznanie polskiej polityki rozwoju gospodarczego.

 

- W czasie spotkania przedstawiliśmy krótko historię gospodarczą Polski począwszy od 1988 roku. Zwróciliśmy uwagę, że przez ostatnie 25 lat nasz kraj może poszczycić się stałym wzrostem gospodarczym - podkreśla Marek Dietl. Zwraca jednocześnie uwagę, że gospodarka Polski wymaga szybkiej modernizacji, tak by mogła poprawić swoją konkurencyjność. - Od 2010 roku w rankingu konkurencyjności Światowego Forum Gospodarczego (WEF) Polska jest w piątej dziesiątce najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata, dystans do czołowej dziesiątki nie zmniejsza się - mówi doradca Prezydenta RP. 

 

Jak przyznaje "głównym wyzwaniem pozostaje niska innowacyjność". - Zarówno jeśli porównujemy się do najbardziej konkurencyjnych gospodarek, jak i do bardziej konkurencyjnych krajów naszego regionu. Odpowiedzią jest Plan Odpowiedzialnego Rozwoju zaproponowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego - tłumaczy doradca Prezydenta. I jak dodaje, mimo, że Indonezja jest wyżej notowana w rankingu WEF niż Polska to członkowie delegacji zadali szereg szczegółowych pytań odnośnie polityki rozwoju gospodarczego. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.