Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 października 2019

Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z udziałem Doradcy Cezarego Kochalskiego

  |   Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z udziałem Doradcy Cezarego Kochalskiego Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z udziałem Doradcy Cezarego Kochalskiego

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu 3 października 2019 r. zainaugurowano kolejny rok akademicki. Na uroczystej immatrykulacji studentów Prezydenta RP reprezentował Doradca Cezary Kochalski.

 

Podczas uroczystości odbywającej się Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Pan Doradca odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do braci studenckiej i profesorów:

 

„Nowy tok akademicki to nowe wyzwania, ale i nowe możliwości. Mam wielką nadzieję, że zmiany, które dokonują się w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce, przyniosą dobre efekty i otworzą przed Państwem perspektywę dalszego rozwoju. W zmieniającym się świecie misja wyższych uczelni pozostaje niezmienna. Składają się na nią praca naukowa, kształcenie studentów, wychowywanie kolejnych pokoleń badaczy. Wciąż jednak konieczne jest poszukiwanie nowych sposobów realizacji tych celów — sposobów, które będą odpowiadały aktualnym potrzebom i sprawdzały się w otaczającej nas rzeczywistości. Kontekst społeczno-historyczny, w jakim przyszło nam żyć, jest szczególny. Szybko postępujące zmiany cywilizacyjne oraz przemiany społeczne sprawiają, że stajemy jako ludzkość i jako społeczeństwo wobec nowych problemów, których rozwiązanie spoczywa w ogromnej mierze w rękach ludzi nauki.”

 

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu uświetniła oprawa muzyczna chóru „Ars Cantandi” oraz wykład inauguracyjny dr. Marcina Czyczerskiego prezesa CCC S.A., zatytułowany: „E- commerce rewolucją w branży detalicznej - trend, którego nie można przegapić”.

Poleć znajomemu