Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 września 2019

Doradca Zdzisław Sokal na otwarciu zakładu Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS

Doradca Prezydenta RP Zdzisław Sokal reprezentował Prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystego otwarcia zakładu - Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS. Uroczystość odbyła się w podwrocławskiej Środzie Śląskiej.

 

Pan Doradca w trakcie wydarzenia odczytał list Prezydenta RP do zgromadzonych gości, Pan Prezydent podkreślił, że bardzo się cieszy z rozwoju inwestycji oraz innowacyjnych technologii w Polsce:

 

„To bardzo znaczące wydarzenie – nie tylko dla Państwa firmy, jej kierownictwa i pracowników, ale również dla przemysłu lotniczego w naszym kraju i całej polskiej gospodarki.(…) Centrum powstałe w Środzie Śląskiej to inwestycja, jakich oczekujemy w naszym kraju najbardziej. Stworzona od fundamentów, wykorzystująca najbardziej zaawansowane, innowacyjne technologie, ukierunkowana na osiągnięcia kreowane w dziale „Badania i Rozwój”, zatrudniająca wysokiej klasy polskich specjalistów. (…)Cieszy mnie, że nasz kraj przyciąga inwestorów, zwłaszcza wnoszących innowacyjne technologie i rozwiązania. Według wielu miarodajnych opinii, Polska stanowi jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia biznesu nie tylko w skali Europy Środowo-Wschodniej, lecz również globalnej.”

 

Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem Lufthansa Technik oraz GE Aviation. W zakładach, których stworzenie kosztowało ponad 1 mld zł będzie się naprawiać największe i najnowocześniejsze na świecie silniki lotnicze dając zatrudnienie 600 mechanikom.

Poleć znajomemu