przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 30 września 2019

Doradca Zdzisław Sokal na otwarciu zakładu Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS

Doradca Prezydenta RP Zdzisław Sokal reprezentował Prezydenta Andrzeja Dudę podczas uroczystego otwarcia zakładu - Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS. Uroczystość odbyła się w podwrocławskiej Środzie Śląskiej.

 

Pan Doradca w trakcie wydarzenia odczytał list Prezydenta RP do zgromadzonych gości, Pan Prezydent podkreślił, że bardzo się cieszy z rozwoju inwestycji oraz innowacyjnych technologii w Polsce:

 

„To bardzo znaczące wydarzenie – nie tylko dla Państwa firmy, jej kierownictwa i pracowników, ale również dla przemysłu lotniczego w naszym kraju i całej polskiej gospodarki.(…) Centrum powstałe w Środzie Śląskiej to inwestycja, jakich oczekujemy w naszym kraju najbardziej. Stworzona od fundamentów, wykorzystująca najbardziej zaawansowane, innowacyjne technologie, ukierunkowana na osiągnięcia kreowane w dziale „Badania i Rozwój”, zatrudniająca wysokiej klasy polskich specjalistów. (…)Cieszy mnie, że nasz kraj przyciąga inwestorów, zwłaszcza wnoszących innowacyjne technologie i rozwiązania. Według wielu miarodajnych opinii, Polska stanowi jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia biznesu nie tylko w skali Europy Środowo-Wschodniej, lecz również globalnej.”

 

Centrum serwisowania silników lotniczych XEOS jest wspólnym przedsięwzięciem Lufthansa Technik oraz GE Aviation. W zakładach, których stworzenie kosztowało ponad 1 mld zł będzie się naprawiać największe i najnowocześniejsze na świecie silniki lotnicze dając zatrudnienie 600 mechanikom.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.