Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 20 października 2019

Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego

  |   Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik na uroczystości otwarcia nowej wieży kontroli lotów lotniska Katowice – Pyrzowice. Fot. „KrzemińskiFoto - FotoAir” Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik na uroczystości otwarcia nowej wieży kontroli lotów lotniska Katowice – Pyrzowice. Fot. „KrzemińskiFoto - FotoAir” Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik na uroczystości otwarcia nowej wieży kontroli lotów lotniska Katowice – Pyrzowice. Fot. „KrzemińskiFoto - FotoAir”

Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP  uczestniczyła w otwarciu nowej wieży kontroli lotów lotniska Katowice – Pyrzowice. Uroczystości odbywały się z okazji Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego.

 

Zobacz także: Do uczestników Międzynarodowego Dnia Kontrolera Ruchu Lotniczego Doradca odczytała list Prezydenta RP do zgromadzonych uczestników wydarzenia, w którym Andrzej Duda złożył podziękowanie kontrolerom za ich profesjonalizm oraz zaangażowanie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Polsce. – Chcę gorąco podziękować Państwu za codzienną dobrą pracę, która ma ogromne znaczenie dla naszego kraju i społeczeństwa. Jednocześnie gratuluję Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania nowej wieży kontroli lotniska w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice.(…) To od Państwa uwagi, rzetelności i profesjonalizmu zależy bezpieczeństwo załóg i pasażerów oraz personelu naziemnego lotnisk, jak również sprawny przepływ ruchu. Dlatego z radością i satysfakcją przyjmuję informacje o tym, że polscy kontrolerzy ruchu lotniczego i informatorzy służby informacji powietrznej są bardzo wysoko cenieni nie tylko w kraju, ale i na świecie – napisał Prezydent. 

 

Wieża kontroli lotów na lotnisku w Pyrzowicach jest jedną z najnowocześniejszych tego typu w Europie. Obiekt zbudowany została kosztem 25 mln złotych. Ma wysokość 46 metrów. Lotnisko w Katowicach należy do największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku obsłużyło ponad 4 miliony 800 tysięcy podróżnych.

Poleć znajomemu