Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 14 listopada 2019

Bogusław Winid na obchodach 85. rocznicy powstania lotniska Fryderyka Chopina

  |   Bogusław Winid na obchodach 85. rocznicy powstania lotniska Fryderyka Chopina (fot. Krzysztof Kędracki) Bogusław Winid na obchodach 85. rocznicy powstania lotniska Fryderyka Chopina (fot. Krzysztof Kędracki)

Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid uczestniczył w obchodach 85. rocznicy otwarcia lotniska na warszawskim Okęciu. Lotnisko Fryderyka Chopina rozpoczęło działalność w 1934 roku, a uroczystą inaugurację zaszczycił wówczas swoją obecnością Prezydent Ignacy Mościcki.


Obecnie lotnisko Chopina jest jednym z największych oraz najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Europie. W swym wystąpieniu Doradca Bogusław Winid podkreślił znaczenie portu lotniczego w promocji polskiej gospodarki oraz kultury i historii Polski. Dzięki doskonałej współpracy PPL oraz PLL LOT Polska staje się transportowym centrum w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Doradca Prezydenta RP wyraził również nadzieję, że podpisanie przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa postanowienia o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego będzie miało istotne znaczenie dla rozwoju polskiej turystyki do USA i przełoży się na jeszcze lepsze osiągnięcia ekonomiczne Lotniska Chopina w Warszawie.
   

Poleć znajomemu