Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 21 grudnia 2019

Uhonorowanie pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

  |   Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP, uczestniczyła w uroczystości uhonorowania pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Fot. Mateusz Taranowski. Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP, uczestniczyła w uroczystości uhonorowania pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Fot. Mateusz Taranowski. Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP, uczestniczyła w uroczystości uhonorowania pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Fot. Mateusz Taranowski.

Agnieszka Lenartowicz-Łysik, Doradca Prezydenta RP, uczestniczyła w uroczystości uhonorowania pracowników Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.


Na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej odbyła się premiera komedii „Pensjonat Pana Bielańskiego” w reżyserii Marka Gierszała. Po spektaklu miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik odczytała list Prezydenta RP skierowany do uczestników gali premierowej oraz uroczystości odznaczeniowej.


Bielski Teatr trwale wpisał się w pejzaż kulturalny miasta i całego regionu. Poprzez kolejne spektakle od lat dostarcza wzruszeń i refleksji licznym miłośnikom sceny, pozostając miejscem szczególnym. Jego gmach, położony w centrum Bielska-Białej, ujmuje swoim dostojeństwem i historią, w której odbija się sto trzydzieści lat istnienia. To długi czas, głęboko wpisany w dzieje tej ziemi i w biografie całych pokoleń mieszkańców – napisał Andrzej Duda, Prezydent RP.

Poleć znajomemu