Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 stycznia 2020

Jubileusz 100. urodzin Witolda Sadowego

7 stycznia swoje 100. urodziny obchodzi Witold Sadowy. Aktor, dziennikarz i kronikarz teatralnego życia powojennej stolicy.


Witold Sadowy pracował jako aktor w latach 1945-1988. Debiutował w maju 1945 r. w Teatrze Popularnym. Brał udział w inauguracji Teatru Rozmaitości w roku 1947, kiedy po raz pierwszy po wojnie wystawiono "Wesele" Wyspiańskiego. Był też aktorem Teatru Klasycznego. W latach 80. zaczął pisać felietony teatralne, wspomnienia i książki o teatrze widzianym od kulis.


Zobacz także: Życzenia z okazji 100. urodzin Witolda Sadowego W Teatrze Ateneum, podczas jubileuszu 100. urodzin Witolda Sadowego, Doradca Tadeusz Deszkiewicz odczytał list od Prezydenta Andrzeja Dudy.


– Z okazji jubileuszu Pańskich 100. urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia. Ten szczególny czas sprzyja przypomnieniu całokształtu Pana aktorskiej i pisarskiej aktywności świadczącej o wspaniale realizowanych talentach i niespożytej energii. Bardzo dziękuję za Pana dotychczasowe dokonania na wszystkich polach artystycznej działalności, a także za pracę na niwie społecznej – napisał Prezydent.


Za wkład w rozwój polskiej kultury, Doradca Tadeusz Deszkiewicz wręczył Witoldowi Sadowemu Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021.

Poleć znajomemu