Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 15 lutego 2020

Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida

  |   Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Otwarcie Działu Dziecięcego Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie z udziałem Doradcy Bogusława Winida Wieńce od Pary Prezydenckiej przy Mauzoleum Matki i Serca Syna, w którym znajdują się prochy matki Marszałka Józefa Piłsudskiego Wieńce od Pary Prezydenckiej przy Mauzoleum Matki i Serca Syna, w którym znajdują się prochy matki Marszałka Józefa Piłsudskiego

Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid uczestniczył w Wilnie w otwarciu Działu Dziecięcego Hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki, którego założycielem i dyrektorem jest polska zakonnica, siostra Michaela Rak ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego.

 

Zobacz także: Pierwsze Damy Polski i Litwy odwiedziły wileńskie hospicjum Uroczystości zainaugurowała Msza Święta. Liturgii przewodniczył nuncjusz apostolski ks. abp Peter Rajicz. Po uroczystej Eucharystii poświęcenia placówki dokonał ks. kard. Audrys Baczkis.

 

Z okazji otwarcia nowego ośrodka dla dzieci list wystosowała polska Para Prezydencka. List odczytał Doradca Bogusław Winid:

 

„Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o inauguracji działalności Działu Dziecięcego Państwa hospicjum. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników tej wzruszającej uroczystości. Szczególne słowa wdzięczności i podziwu kierujemy do Siostry Michaeli Rak, od której wszystko się tu zaczęło. Droga Siostro, to dzięki Siostry wielkiemu optymizmowi, niespożytej energii i głębokiej wierze w Bożą Opatrzność niemożliwe stało się możliwe. W tym szczególnym miejscu, związanym z osobą świętej Faustyny i powstaniem obrazu Jezusa Miłosiernego, wyrosło wspaniałe dzieło ludzkich serc i miłości do drugiego człowieka – Hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki.(…) Z wielkim szacunkiem i wdzięcznością myślimy o Państwa zaangażowaniu w działalność Hospicjum, o otaczaniu chorych zrozumieniem, dobrem i uśmiechem.”

 

Budowa działu dziecięcego wileńskiego hospicjum trwała dwa lata i pochłonęła ponad 1,5 mln euro. Placówka jednocześnie może przyjąć 12 małych pacjentów. Wzniesiony budynek będzie też zapleczem dla domowego dziecięcego hospicjum. Pierwsi pacjenci będą mogli przybyć do oddziału dla dzieci już w marcu.

 

Pan Doradca podczas swojej wizyty w Wilnie złożył również wieńce od Pary Prezydenckiej przy Mauzoleum Matki i Serca Syna, w którym znajdują się prochy matki Marszałka Józefa Piłsudskiego – Marii z Billewiczów i jego serce oraz przy Kaplicy Powstańców Styczniowych na wileńskiej Rossie.

Poleć znajomemu