Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 5 marca 2020

Doradca Bogusław Winid na Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich

Doradca Bogusław Winid wziął udział w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Fot. Materiały prasowe/ ZMP.

Doradca Prezydenta RP Bogusław Winid uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich we Wrocławiu. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 samorządowców z całego kraju.

 

Zobacz także: Do uczestników XLIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich Doradca odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy do zgromadzonych uczestników spotkania. Pan Prezydent podkreślił w nim ogromną rolę samorządów miejskich w budowie potencjału społeczno-gospodarczego Polski: „Tegoroczne Zgromadzenie Związku Miast Polskich odbywa się w szczególnym czasie. Obchodzimy właśnie 30. rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego w naszej Ojczyźnie. W wyniku przełomowych zmian ustrojowych trzydzieści lat temu, w maju 1990 roku, odbyły się w Polsce powszechne, demokratyczne wybory do rad gmin.(…) Samorządy miejskie mają ogromny udział w dorobku polskiej demokracji lokalnej – w miastach bowiem zamieszkuje 60 procent ludności naszego kraju i skupia się w nich większość polskiego potencjału. Miasta są przestrzenią niezwykle ważnych procesów społecznych, gospodarczych i cywilizacyjnych, które w wielkim stopniu wpływają na siłę i bezpieczeństwo naszego kraju, na pozycję Polski na arenie międzynarodowej oraz decydują o kształcie naszej przyszłości.”

 

Związek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa reprezentująca interesy prawie 330 samorządów miejskich, aktywnie angażująca się w działania wspierające samorządność lokalną oraz decentralizację. Dzięki organizacji miasta mają szansę na bardziej przemyślaną strategię i lepszy rozwój.

Poleć znajomemu