Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Forum Wizja Rozwoju z udziałem doradcy Piotra Karczewskiego

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski uczestniczył w III edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Prezydent RP Andrzej Duda skierował list do uczestników wydarzenia. Konferencja miała miejsce w siedzibie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

 

Forum Wizja Rozwoju zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pan Doradca Piotr Karczewski podczas centralnej uroczystości odczytał list Prezydenta RP do uczestników wydarzenia. Prezydent Andrzej Duda podkreślił w nim wyzwania technologiczne, jakie stoją przed Polską gospodarką:

 

„Cieszę się, że już po raz trzeci organizowane jest Forum Wizja Rozwoju, wydarzenie służące refleksji nad perspektywami cywilizacyjnymi i gospodarczymi Polski. Spotykają się Państwo w szczególnym miejscu, w Gdyni, gdzie wizja rozwoju, kreowana przez twórców odrodzonej Rzeczypospolitej, znalazła swój wyraz w powstaniu miasta i portu, który wówczas miał być dla nas oknem na świat, a dziś pozostaje ważnym ośrodkiem żeglugi morskiej i częścią wielkiej aglomeracji, Trójmiasta.(…). Wielkim wyzwaniem jest dla nas wszystkich obecny postęp w dziedzinie nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza przetwarzania danych, rozwoju Internetu Rzeczy i nowych systemów telekomunikacyjnych, których symbolem jest sieć 5G. W styczniu tego roku zainicjowałem wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Polskim Funduszem Rozwoju i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa cykl konferencji zatytułowany „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”, których celem jest wspieranie samorządów w jak najlepszym wykorzystaniu nowych technologii w zarządzaniu infrastrukturą i usługami dla mieszkańców.(…) Niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo energetyczne. Nie ulega wątpliwości, że coraz większą rolę w jego zapewnieniu będą odgrywały odnawialne źródła energii.”.

 

Forum Wizja Rozwoju to ważne wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. W trakcie dwudniowego spotkania eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki dyskutują o najważniejszych zagadnieniach gospodarczych, dotyczących naszego kraju.

 

Poleć znajomemu