Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 września 2020

Zdzisław Sokal na uroczystości otwarcia Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP

Krakowski Salon Ekonomiczny NBP. Fot. NBP

Doradca Zdzisław Sokal odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy podczas otwarcia Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP – nowoczesnej placówki edukacyjnej, prezentującej m.in. historię pieniądza w Polsce.

 

Zobacz także: List na otwarcie Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP – Bardzo się cieszę z inauguracji działalności tej nowoczesnej placówki edukacyjnej Narodowego Banku Polskiego. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do popularyzacji wiedzy o historii gospodarczej Polski zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i licznych odwiedzających go turystów, w tym również z zagranicy – napisał Prezydent.


Krakowski Salon Ekonomiczny NBP zajął pomieszczenia na parterze gmachu przy ul. Basztowej 20, w tym dawną salę operacyjną banku. Jego misją jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii, bankowości, historii pieniądza i złotego oraz roli Narodowego Banku Polskiego jako centralnego banku państwa. Ekspozycję tworzą trzy uzupełniające się moduły tematyczne: Sala Polska, Sala NBP z Gabinetem Numizmatycznym i Sala Krakowska.
 

Poleć znajomemu